Kursy instruktora jazdy konnej oraz hipoterapii – uprawnienia zawodowe

Trzy zjazdy:
14-16 czerwca 2019
21-23 czerwca 2019
28-30 czerwca 2019

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ NASZA OFERTA?

Po uchyleniu wymogów kwalifikacyjnych dotyczących zawodów trenera i instruktora sportu oraz rekreacji, a tym samym wyłączeniu procedury ubiegania się o uzyskanie zgody ministra właściwego do spraw kultury fizycznej na prowadzenie specjalistycznych kursów trenerów i instruktorów sportu, pojawiło się szereg kursów instruktorskich, nawet online, nadających niesprecyzowane uprawnienia instruktorskie.

Na tym tle nasze kursy wyróżnia przede wszystkim ich umocowanie w przepisach sprzed ustawy deregulacyjnej, stosowanych od lat w kursach organizowanych z ramienia Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu, a później Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kursy instruktorskie organizujemy od 2013 roku. Bazujemy na sprawdzonych i stosowanych dziesięciolecia programach szkoleniowych tworzonych przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Polski Związek Jeździecki. Nasi szkoleniowcy posiadają wyższe wykształcenie kierunkowe i profesjonalne uprawnienia zawodowe. Wieloletnie doświadczenie w organizacji szkoleń i odpowiedzialny dobór osób prowadzących zajęcia decyduje o dającym realną gwarancję jakości profesjonalizmie naszej oferty. W odróżnieniu od szeregu kursów no-name, dokładnie Państwo wiedzą, kto prowadzi zajęcia i kto wystawia uprawnienia. Nasi szkoleniowcy to m.in.:

Mgr inż. Wanda Wąsowska – to znana chyba każdemu Pierwsza Dama Polskiego Jeździectwa, olimpijka w dyscyplinie ujeżdżenia, przez wiele lat amazonka Kadry Narodowej, za sukcesy w jeździectwie i rolnictwie odznaczona Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Osoba o nieporównywalnym doświadczeniu i klasie.
Farid Ataulenow – trener ujeżdżenia i skoków, zawodnik ujeżdżenia (5 i 6 miejsce w rankingu jeździeckiego GRAND PRIX CSI 2006 i 2007).
Beata Libera – znana większości koniarzy sędzina ujeżdżenia licencjonowana przez PZJ.
Dr Klaudia Niemkiewicz – antropolożka kultury, instruktorka z uprawnieniami PZJ, zawodniczka ujeżdżenia z trzecią licencją, posiada złotą odznakę jeździecką, ma blisko 20 letnie doświadczenie w zawodzie.
Lek. Aleksandra Mazurek – lek. medycyny ze specjalnością psychiatria, terapeutka integracji sensorycznej, hipoterapeutka, absolwentka szkoleń m. in. z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży.
Marzena Tamul – hipoterapeutka.
Katarzyna Kuś – pedagog specjalny, hipoterapeuta.

Zgłoszenia:

Pobierz formularz zgłoszenia na kurs
wesolekopytko@gmail.com
519 786 907

Miejsce kursów:

Stajnia Lisówek, ulica Iglasta 8, 96-321 Lisówek.
30 min  z Warszawy, przy trasie S8. Na miejscu czworobok, parkur, kryty ring, salka wykładowa, socjal.
W pobliżu hotel. Możliwość zamówienia obiadów.

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje poziom umiejętności jeździeckich i kolejność zgłoszeń.

W kursach uczestniczyć mogą osoby które:
-mają ukończone 18 lat – posiadają świadectwo ukończenia szkoły średniej,
-posiadają zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania jazdy konnej,
-w przypadku kursu instruktorów jazdy konnej posiadają brązową odznakę PZJ lub zdadzą egzamin wstępny.

Wymagane dokumenty:
-świadectwo potwierdzające wykształcenie – kopia potwierdzona za zgodność lub kopia plus oryginał do wglądu w dniu rozpoczęcia kursu,
-zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania jazdy konnej,
-dwa zdjęcia do legitymacji 3,5/4,5,
-akt małżeństwa (w przypadku, gdy na dokumentach są różne nazwiska)
-kserokopia brązowej odznaki dla osób nie zdających egzaminu wstępnego.

 

Komentowanie jest wyłączone